Nachádzate sa tu

Samko Koník 5-násobný vicemajster Slovenska!

Samko Koník - vicemajster Slovenskej republikySamko s trénerom JamrichomJún je pre plavcov mesiacom najvýznamnejších celoslovenských plaveckých pretekov – Majstrovstiev Slovenska. Tie začali v Spišskej Novej Vsi v dňoch 6.6.-7.6.2015, zahájili ich najmladší žiaci /2006/. Za oddiel TJ Spartak Myjava nastúpili Dianka Pastieriková a Samko Koník. Obidvaja plávali 6 disciplín, každý bol v jednej z nich diskvalifikovaný, ostatných 5 zaplávali regulérne.

Dianka vyplávala 2x 5 miesto, jedenkrát 7. miesto, jeden krát 8. miesto a jeden krát bola 13. V rámci Slovenska podala výborný výkon.

Priam neuveriteľne plával Samko Koník. V silnej konkurencii predviedol svoj talent a bojovnosť, presadil sa vynikajúco v 5. disciplínach. Dosiahol výsledky ktoré na Myjave doteraz neboli: vo všetkých 5. disciplínach / 50m voľný spôsob, 100m voľný spôsob, 100m znak, 100m polohovky, 200m voľný spôsob, 200m znak/ skočil na fantastickom druhom mieste, vyplával 5 strieborných medailí a silno sa tak zapísal do histórie myjavského a slovenského plávania. Jeho radosť, radosť trénera Jamricha a rodičov bola neopísateľná. Samko svojimi výsledkami zviditeľnil celý Plavecký oddielu SPaMy, za čo mu právom patrí poďakovanie.
V mene Plaveckého oddielu a v mene rodičov Samka Koníka aj touto cestou ďakujeme trénerom – predovšetkým Milanovi Jamrichovi za vynikajúcu a trpezlivú prípravu , dôležité rady a usmernenia, podobne Braňovi Kormaníkovi. Samkovi Koníkovi srdečne blahoželáme, želáme veľa chuti, vytrvalosti, plaveckého zápalu a úspechov v jeho ďalšej plaveckej kariére.

Ing.Iva Mokošová, predseda PO

Tags: 

Copyright 2011 TOPSTRANKY