Nachádzate sa tu

O nás

Plavecký oddiel Spartak Myjava pôsobí ako zložka TJ Spartak Myjava a je členom Slovenskej plaveckej federácie.

Založený bol v r. 2006. I keď spočiatku sa ťažko dostával do povedomia verejnosti, postupe sa rozrastal a dnes má už 70 členov - detí vo veku od 6 do 18 rokov. Oddiel má štyroch trénerov. Najmenšie deti trénujú 2x týždenne, plavci, ktorí sa zúčastňujú pretekov, trénujú 4 - 7x týždenne. Začiatočníci sa musia najskôr s vodou zoznámiť:

  • učia sa dôverovať vodnému prostrediu,
  • získať cit pre vodu,
  • vedieť pracovať s dychom,
  • skákať, splývať, ponárať sa a tak postupne získať základné plavecké zručnosti.

Nadobudnutie týchto zručností určite nie je krátkodobá záležitosť, preto tréningy a tréningy... Niektorí to vzdajú, niektorí vydržia.

S pribúdajúcimi skúsenosťami postupne a plynule tréneri učia základné plavecké štýly – kraul, prsia, znak, a s tým súvisiace plavecké techniky, správnu prácu nôh, zvládnutie techniky práce paží, súhru plávania s dýchaním. V tých vyšších skupinách je to už trénovanie zručností, pilovanie plaveckých techník, zvyšovanie výkonností a zlepšovanie časov. K tomu sa pridáva zvyšovanie fyzickej kondície formou suchých tréningov v hale, na štadione, resp. inou formou.

Kvalitná a dôsledná práca trénov sa prejavuje vo forme účasti na všetkých pretekoch organizovaných Slovenskou plaveckou federáciou vrátane Majstrovstiev Slovenska, či už povinných, tak aj nepovinných. Na všetkých pretekoch sa naši mladí pretekári radia svojimi výkonmi na popredné miesta, potvrdzujú svoje kvality a dostávajú tak myjavský PO do širšieho povedomia.

Copyright 2011 TOPSTRANKY