Nachádzate sa tu

Úspešný víkend našich plavcov v PB a LM

Víkend 26.4.-27.4.2014 v Považskej Bystrici a v Liptovskom Mikuláši bol pre plavcov TJ Spartak Myjava veľmi úspešný

medailistiJarné oblastné majstrovské preteky jednotlivcov začali I. kolom v Považskej Bystrici a pre celý náš tím boli úspešné. V kategórii 13 a 14 ročných plával Braňo Pítek, Lukáš Pastierik , Katka Kormaníková , Klárka Furková, Karolínka Šutovská .
Stúpajúcu výkonnosť potvrdil predovšetkým Braňo Pítek, plával 7 disciplín, z toho v piatich skončil na 1. mieste / 100m VsP, 400m VsP, 100m znak , 100m prsia a 50m motýlik/. 200m polohovky skončil druhý a 100m motýlik tretí.

Katka Kormaníková tiež plávala 7 disciplín a vo všetkých sa umiestnila v prvej desiatke. Najlepšie jej vyšli 50m prsia – 2. miesto a 100m znak – 3. miesto.
V kategórii 10 ročných plávali Jakub Bobčík, Janko Gašpar a Ondrej Kormaník. Najlepšie plával Jakub Bobčík , za 100m znak získal 1. miesto a za 50m motýlik 2.miesto.
Aj Janko Gašpar a Ondrej Kormaník zaplávali dobre a vo všetkých disciplínach sa umiestnili v prvej desiatke.

Vynikajúco bojovali naši najmladší 7-8 roční pretekéri na Veľkej cene Liptova v Liptovskom Mikuláši, ktorej sa zúčastnilo celkom 19 klubov.
Myjavci Samko Koník, Dianka Pastieriková a Šimon Černák boli suverénni a patrí im veľká pochvala. Všetci traja plávali po 2 disciplíny a získali za ne medailové miesta: Samko Koník 2 zlaté - za 50m VsP a 50m znak, Dianka Pastieriková 2 strieborné – 50m VsP a 50m znak , Šimon Černák 1 bronzovú za 50m VsP.